Εκπαιδευτικά Προγράμματα στο Ίδρυμα "Μαρία Τσάκος"

Το Ίδρυμα Μαρία Τσάκος για δεύτερη χρονιά διοργανώνει το εκπαιδευτικό πρόγραμμα με γενικό τίτλο «μαθαίνω τη θάλασσα-ανοίγω τους ορίζοντές μου» στο οποίο εντάσσονται δυο εκπαιδευτικές δράσεις, για την προσέγγιση των μαθητών των τριών τελευταίων τάξεων του Δημοτικού και των μαθητών του Γυμνασίου με τη θάλασσα και τα θαλασσινά έργα, η «Θαλασσοπορεία» και το «Αιγαιοπελαγίτικο καραβοσκάρωμα».

Τα προγράμματα ξεκίνησαν στις 20 Οκτωβρίου 2012, λειτουργώντας κάθε Σάββατο 10.00-12.30 και θα ολοκληρωθούν το πρώτο σε δέκα ενότητες και το δεύτερο τον Ιούνιο του 2013.

Το πρόγραμμα «Θαλασσοπορεία» διεξάγεται επί του ιστιοφόρου «Μάνια» του Ιδρύματος και το «Καραβοσκάρωμα» στους χώρους του Ιδρύματος «Μαρία Τσάκος».

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2271082777

www.mariatsakosfoundation.gr