1ο Βραβείο στο Δημοτικό Σχολείο Κάμπου για το Διαγωνισμό "Λαμπερά Χαμόγελα, φωτεινό μέλλον"

To Δημοτικό Σχολείο Κάμπου υλοποίησε το πρόγραμμα στοματικής υγιεινής και κέρδισε την πρώτη θέση στο διαγωνισμό "Λαμπερά Χαμόγελα, Φωτεινό Μέλλον".
Η αξιολόγηση των καλών πρακτικών έγινε από την επιτροπή του διαγωνισμού "Λαμπερά Χαμόγελα, Φωτεινό Μέλλον" που αποτελούνταν από εκπροσώπους των παρακάτω φορέων:

Ελληνική Οδοντιατρική Ομοσπονδία
Οδοντιατρική Σχολή
Colgate
CMT Προοπτική ΕΠΕ

Τα κριτήρια αξιολόγησης ήταν τα εξής:
· Συνάφεια με το θέμα
· Καινοτομία- δημιουργικότητα
· Εντός προδιαγραφών (όπως περιγράφονται στις οδηγίες).
Το Δημοτικό Σχολείο Κάμπου Χίου βρίσκεται στην 1η θέση και ακολουθούν το 7o Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου Θεσσαλονίκης, το 13o Νηπιαγωγείο Γαλατσίου και το 15o Νηπιαγωγείο Κομοτηνής.

Η βράβευση των νικητών θα γίνει στις 22 Απριλίου του 2013 στο Θέατρο Κέντρο Πολιτισμού «Ελληνικός Κόσμος» (Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού) στην Αθήνα. http://www.oral-health.gr/index.php?mod=news&op=article&aid=39