Σεμινάριο "Πρακτικές Περιβαλλοντικών Δράσεων στην Α/θμια Εκπαίδευση"

Στα πλαίσια της Περιβαλλοντικής Εβδομάδας που καθιέρωσε το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων σε συνεργασία με το Κ.Π.Ε Ομηρούπολης διοργανώνει διήμερο σεμινάριο σχετικό με την Περιβαλλοντική Εκπαίδευση με θέμα «Πρακτικές Περιβαλλοντικών Δράσεων στο χώρο της Α/βαθμιας Εκπ/σης». Το σεμινάριο αφορά στους εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων της Α/θμιας Εκπαίδευσης και θα υλοποιηθεί Παρασκευή στις 11 Οκτωβρίου και το Σάββατο στις 12 Οκτωβρίου. Οι εισηγήσεις της πρώτης ημέρας (Παρασκευή 11 Οκτωβρίου)  θα παρουσιαστούν στην αίθουσα «Μιχαήλ Βουρνούς» της Περιφερειακής Ενότητας Χίου και οι βιωματικές δραστηριότητες (Σάββατο 12 Οκτωβρίου) θα υλοποιηθούν στο Κ.Π.Ε Ομηρούπολης. Στο τέλος του σεμιναρίου θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής. Λόγω περιορισμένου χώρου μπορούν να συμμετάσχουν μέχρι και 100 εκπαιδευτικοί, οι οποίοι θα δηλώσουν συμμετοχή στην παρακάτω online αίτηση:

Ανοίγοντας την αίτηση συμπληρώνουμε τα απαιτούμενα πεδία και πατάμε υποβολή (submit)

Όταν συμπληρωθεί ο απαραίτητος αριθμός των συμμετεχόντων εκπαιδευτικών η αίτηση θα απενεργοποιηθεί