Αίτηση συμμετοχής σε εκπαιδευτική εκδρομή στις Οινούσσες

Η αίτηση αφορά, κατ' αρχήν,  τους συμμετέχοντες/ουσες στο σεμινάριο "Θαλάσσιο Περιβάλλον, Ναυτικά Μουσεία και Εκπαίδευση" που διοργάνωσε το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων στις 20-21 Απριλίου. Εάν δεν καλυφθεί ο αριθμός των εκπαιδευτικών (25 εκπαιδευτικοί) θα μπορούν να συμμετάσχουν και εκπαιδευτικοί, οι οποίοι δεν παρακολούθησαν το σεμινάριο. Η εκπαιδευτική εκδρομή είναι προσφορά του Ιδρύματος "Μαρία Τσάκος" και θα υλοποιηθεί στις 16 Ιουνίου (ημέρα Κυριακή) από τις 9.00-18.00 μ.μ. με το ιστιοπλοϊκό σκάφος "Μάνια", που ανήκει στο  Ίδρυμα Μαρία Τσάκος. Στόχοι της εκδρομής είναι η επίσκεψη στο Ναυτικό Μουσείο Οινουσσών και στο σκάφος του Ινστιτούτου θαλάσσιας έρευνας "Αρχιπέλαγος" που θα βρίσκεται από τις 14 Ιουνίου στις Οινούσσες.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ