Αγαπητέ Κε Φαφαλιέ Νικόλαε,

Η ΔΙΠΕ Χίου σας συγχαίρει για τη σπουδαία διάκρισή σας  στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Safe Water Sports» που συμμετείχατε επί διετία,  με Φορείς Υλοποίησης  το Υπουργείο Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής, το Λιμενικό Σώμα και  το Κοινωφελές  Ίδρυμα Ιωάννη Λάτση.

Η πρωτιά που κατακτήσατε με τους μαθητές σας σε επίπεδο Περιφέρειας Β. Αιγαίου και η  βράβευσή σας  σε ειδική εκδήλωση το απόγευμα της Παρασκευής 20-10-2023 στο Πλωτό Μουσείο Νεράιδα στο Παλαιό Φάληρο. αποτελεί άλλη μία απόδειξη της σπουδαίας δουλειάς που συντελείται στα σχολεία μας, χάρη στον απαράμιλλο επαγγελματισμό του προσωπικού μας, την αγάπη του για προσφορά στη μαθητιώσα νεολαία μας και την θέληση για ενίσχυση της εξωστρέφειας της Χιακής εκπαίδευσης.

Σας ευχαριστούμε που με το παράδειγμά σας, καταδεικνύετε ότι ως παιδαγωγοί οφείλουμε να θέτουμε συνεχώς νέους στόχους και να τους κατακτούμε.

Η διάκρισή σας σηματοδοτεί την αφετηρία νέων επιτεύξιμων εκ μέρους σας στόχων πάντα προς όφελος των μαθητών της μονάδας σας.

Κα Πελαντή Μαριάννα, Διευθύντρια του 2ου ΔΣ Βροντάδου,

Είμαστε βέβαιοι ότι θα συνεχίσετε να παροτρύνετε τους εκπαιδευτικούς της μονάδας σας για νέες καινοτόμες δράσεις.

Η υπηρεσιακή σας διαδρομή, αποτελεί εγγύηση για  την προσωπική ανάπτυξη του προσωπικού σας.

Με θαυμασμό

ΔΙΠΕ ΧΙΟΥ