Invoices

Πλέον όλα τα σχολεία έχουν την δυνατότητα να ανεβάσουν τα απουσιολόγια των αναπληρωτών, σκαναρισμένα με υπογραφές και σφραγίδα, στην ειδικά διαμορφωμένη πλατφόρμα ανάρτησης που θα βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο:

Συμπληρώνοντας τους κωδικούς, επιλέγετε ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΩΝ, στη συνέχεια επιλέγετε ΕΙΔΟΣ⇨ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΙΑ και στη συνέχεια το κατάλληλο ΕΤΟΣ, ΜΗΝΑ και ΠΡΑΞΗ ανάλογα με τον αναπληρωτή. Τέλος, πατώντας το κουμπί ΕΠΙΛΟΓΗ επιλέγετε το σκαναρισμένο αρχείο pdf και το ανεβάζετε.

Τα αρχεία πρέπει να είναι pdf και το όνομά του καθενός να έχει τίτλο το ΟΝΟΜ/ΜΟ του αναπληρωτή.

Στο πεδίο ΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΩΝ, μπορείτε να δείτε τι έχετε ανεβάσει και ανάλογα με το χρωματικό πεδίο, μπορείτε να καταλάβετε αν έχει ανέβει το αρχείο (θα είναι πορτοκαλί) και κατόπιν αν έχει ελεγχθει (θα είναι πράσινο).

Για λανθασμένα απουσιολόγια, η επικοινωνία θα γίνεται μόνο μέσω μέιλ που στέλνεται απευθείας από την πλατφόρμα, όπου θα αναγράφεται ακριβώς για ποιο έγγραφο πρέπει να γίνει η διόρθωση.