Η ΔΙΠΕ Χίου απευθύνει θερμά συγχαρητήρια  στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Χίου για τη σπουδαία διάκρισή του στον Διεθνή Διαγωνισμό «Πολύγλωσσο Kamishibai” 2023-2024 με θέμα «Seul on va plus viteensemble on va plus loin-Μόνος πηγαίνεις πιο γρήγορα, μαζί πηγαίνουμε πιο μακριά» που διοργάνωσε το Τμήμα Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης

Ειδικότερα,

Οι μαθητές της ΣΤ1 Τάξης και με συντονιστές τους εκπαιδευτικούς, Βλάση Μαρία (ΠΕ06), Σαχτούρη Καλλιόπη (ΠΕ05) και Καβαλιέρη Μαρία (ΠΕ08),  κατέκτησαν το 1ο Βραβείο στην κατηγορία Δημοτικών Σχολείων.

Η επιτυχία αυτή προστίθεται σε σειρά άλλων προηγούμενων, καταδεικνύοντας το εξόχως υψηλό επίπεδο εκπαιδευτικών υπηρεσιών του 7ου Δημοτικού Σχολείου Χίου προς τους μαθητές του, αλλά και τη στόχευσή του στην επαγγελματική εξέλιξη του εκπαιδευτικού προσωπικού του!

Κύριε Τσιροπινά Ιωάννη, Διευθυντή του 7ου Δημοτικού Σχολείο Χίου, αγαπητές συνεργάτες εκπαιδευτικοί κ,κ, Βλάση, Σαχτούρη, Καβαλιέρη, αγαπημένοι μας μαθητές ,

Είμαστε περήφανοι για την προσφορά σας στο εκπαιδευτικό γίγνεσθαι του νησιού μας.

Να είστε πάντα άξιοι και να συνεχίζετε, το ίδιο εντυπωσιακά, το  τόσο επετυχημένο έργο σας!

Με θαυμασμό,

Ρες Ιωάννης