Η ΔΙΠΕ Χίου συγχαίρει θερμά το Σχολικό Κέντρο Καρδαμύλων για τη σπουδαία διάκρισή του να κατακτήσει το 1ο  ΒΡΑΒΕΙΟ στο  14ο Διεθνή  Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους

«Cinema διάβασες;», με την ταινία του «Καρδάμυλα της στεριάς και της θάλασσας».

Μάλιστα, η κατηγορία «τεκμηρίωση» όπου διέπρεψε, συνιστά εξόχως ανταγωνιστικό και υψηλών απαιτήσεων πεδίο.

Αγαπητέ Κε Πυλέρη Χρήστο, Διευθυντή,  Άξιοι συνεργάτες εκπαιδευτικοί, αγαπημένοι μας μαθητές του Σχολικού Κέντρου Καρδαμύλων,

Ταξιδέψατε το Σχολείο και τα Καρδάμυλα στο Πανελλήνιο, με τρόπο άρτια επιστημονικό αλλά και βιωματικό, γι’ αυτό πετύχατε στον τόσο αξιόλογο αυτόν Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό!

Συνεχίσετε να ενθαρρύνετε τους μαθητές σας σε ανάλογες δράσεις που ενισχύουν το πηγαίο ταλέντο τους, προς όφελος της παιδείας τους γενικότερα.

Με θαυμασμό παρακολουθούμε το έργο σας.

ΔΙΠΕ Χίου

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ