Οι φωνές των παιδιών της χορωδίας μας σαν χελιδονάκια αναζητούν διαδρομή στον ουρανό της δημιουργίας! Σε αυτή τους την πορεία θα επιθυμούσαμε να έχουν αρωγό τη βοήθειά σας προωθώντας όσο γίνεται αυτήν τους την προσπάθεια! Σας παρακαλούμε λοιπόν να προωθήσετε όπου μπορείτε το παρόν μήνυμα, ούτως ώστε η πορεία του τραγουδιού αυτού στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου να βρει πολλές αγκαλιές!!

Σας επισυνάπτουμε τους στίχους και την παρτιτούρα του τραγουδιού για ελεύθερη χρήση από όλες κι όλους σας!!

Σας ευχαριστούμε πολύ από καρδιάς!!!

Η Σχολική Κοινότητα του 4ου Πειραματικού Δημοτικού Σχολείου Ερμούπολης

Τα παιδιά της χορωδίας του 4ου Πειραματικού Σχολείου Ερμούπολης Σύρου, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου, ηχογράφησαν και παρουσιάζουν το τραγούδι «Το βιβλίο», σε στίχους Αντρέα Κωνσταντινίδη και μουσική της Ευδοκίας Χατζηχάρου.