Η Διεύθυνση της ΔΙΠΕ Χίου, ευχαριστεί ειλικρινώς το Πολιτιστικό Ίδρυμα του Ομίλου Πειραιώς και προσωπικά τη Διευθύντρια του Κα Ράπτη Αλεξάνδρα, για την ευγενική χορηγία  των εξόχως ενδιαφερόντων Λευκωμάτων,  καλύπτοντας στο σύνολό τους τις υποβληθείσες αιτήσεις των Σχολείων μας.

Ήδη βρίσκεται σε εξέλιξη η διαδικασία παραλαβής τους από τις σχολικές μας μονάδες για την προσήκουσα αξιοποίησή  τους στην καθημερινή διδακτική πράξη.

Κα Ράπτη,

Η προσφορά του Ιδρύματός σας μέσω των ποικίλων δράσεών του στην αναβάθμιση  της παρεχόμενης εκπαίδευσης  στο νησί μας είναι εξόχως σημαντική και καταγράφεται  σε περίοπτη θέση στην εκτίμηση της εκπαιδευτικής μας κοινότητας.

Όντας βέβαιος για τη συνέχιση και ενίσχυση της συνεργασίας  μας προς όφελος πάντα των μαθητών μας,

Με εκτίμηση,

Γιάννης Ρες