Η ΔΙΠΕ Χίου, ανακοινώνει ότι μετά την τελευταία ενημέρωση από τις αρμόδιες υπηρεσίες για ραγδαία επιδείνωση των καιρικών φαινομένων στο νησί μας, προτάσσοντας την ασφάλεια του Προσωπικού της (μαθητών και εκπαιδευτικών), εισηγήθηκε στον Δήμαρχο Χίου, Κο Κάρμαντζη Σταμάτιο την αναστολή της δια ζώσης λειτουργίας ΟΛΩΝ των Μονάδων της για την Πέμπτη, 09 Φεβρουαρίου 2023.

Ως εκ τούτου, παρακαλώ όπως οι Διευθυντές/Προϊστάμενοι των Μονάδων μας μεριμνήσουν για την άμεση ενημέρωση των γονέων των μαθητών τους και την απαρέγκλιτη εφαρμογή του πρωτοκόλου διεξαγωγής του προγράμματος μαθημάτων ανά εκπαιδευτικό με τηλεκπαίδευση!

Όλο το στελεχειακό δυναμικό της ΔΙΠΕ Χίου θα είναι σε επιφυλακή από νωρίς το πρωί για παροχή αρωγής σε τυχόν προβλήματα που παρατηρηθούν και μας ενημερώσετε.

Ο Διευθυντής της ΔΙΠΕ Χίου

Ρες Ιωάννης